Ventiliacinių ortakių priežiūra, įvertinimas, valymas
Žmogui turi būti komfortiška bet kurioje patalpoje: gyvenamojoje, darbo, poilsio zonoje ir kt. Vienas pagrindinių gero mikroklimato komponentų yra oras. Šviežias , švarus, be kenksmingų priemaišų ir pašalinių kvapų- tai yra pagrindinės jo savybės. Tik gera vėdinimo sistema gali užtikrinti tinkamą oro apykaitą.
Todėl svarbu tinkamai prižiūrėti ventiliacinius ortakius. Laiku atlikti giluminę visos ventiliacinės šachtos diagnostiką , įvertinti užterštumo lygį, nustatyti apnašų rūšį, ir žinoma pilnai išvalyti.
Ventiliacinių ortakių valymas nuo riebalų
Virtuvių, kuriose maistas gaminamas visą dieną, ortakiai pasidengia riebaliniu sluoksniu, nevalius tokių ortakių ženkliai padidėja gaisro galimybė, kadangi garų kondensatas arba purslai patekdami į karštą keptuvę su aliejumi sukelia gaisrą. Todėl vėdinimo sistemų būklė (maisto pramonės bei maitinimo įstaigose) yra tikrinama ne tik priešgaisrinės saugos inspektorių bei ir VMVT.
Įvertinus rizikos laipsnį kaip mums jį kontroliuoti? Atsakymas paprastas: būtina ventiliacijos sistemas valyti dažnai (pagal vadovo patvirtintą grafiką), siekiant sumažinti nuosėdas kanaluose ir taip mažinant pačią gaisrų riziką kanalo viduje.
Patikėjus ortakių priežiūrą PROFESSIONAL GROUP komandos specialistams, kurie atlikinėdami visapusišką apžiūrą tinkamu momentu nustatys naudojimosi pažeidimus, patars, kaip efektyviai pašalinti gedimus, remiantis ilgamete patirtimi ir unikaliomis žiniomis vykdys ventiliacijos priežiūrą nuosekliai, taupant užsakovo laiką, garantuos darbų užbaigtumą. Geriausiam rezultatui pasiekti IŠTRAUKIAMOJI ventiliacija turi dirbti visu pajėgumu.
Ši paslauga tinka restoranams, kavinėms, kepyklėlėms. Vieną kartą į metus pilnas ortakių išvalymas yra būtinas.
- Atliekama detali video diagnostika
- Nustatomas užterštumo lygis
- Parenkamas ortakių valymo metodas
- Ortakiai išvalomi
- Ortakiai dezinfekuojami
PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIAUS ĮSAKYMU APIBRĖŽTA:
[…]...167. Įmonėse, įstaigose ir organizacijose, gaminančiose maistą, atsižvelgiant į gamintojo rekomendacijas ir (ar) reikalavimus ir įmonės vadovo patvirtintą grafiką, bet ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius, iš vėdinimo sistemų turi būti valomi jose susikaupę riebalai ir kitos nuosėdos. Valymo rezultatai turi būti įforminami raštu…[...]
Ventiliacinių ortakių valymas nuo dulkių
Pastatuose , kuriuose sąveikauja vienu metu daug žmonių, tam, kad aprūpintų švariu oru visus žmones, ventiliatorius turi dirbti nepriekaištingai. Dulkės apsunkina ventiliatoriaus veikimą. Ir taip siaura oro įsiurbimo anga dar labiau susiaurinama sukauptu dulkių sluoksniu apsunkindama ventiliatoriaus darbą.
Pavojus slepiasi tame, kad dirbdamas ventiliatorius didina apsukas ir perkaista , tai neigiamai įtakoja agregato eksploataciją, nuostolingas brangus remontas tampa neišvengiamas.
Ortakiai atlikinėdami savo darbą užsiteršia dulkėmis. Periodiškai valyti ortakius ir groteles nuo dulkių ir suodžių, kurie nusėda ant sienelių yra BŪTINA, tam kad pašalintume nešvarumus. Jeigu sistemos neišvalyti laikų, dulkės patenka į orą, kuriuo žmogus kvėpuoja ir atitinkamai į KVEPAVIMO TAKUS.
Jeigu neatlikinėti profilaktikos ir dezinfekcijos gaunamas neigiamas rezultatas : sulėtintas oro cirkuliavimas ir padidinta koncentracija nuodingų elementų.
Reguliarus ventiliacijos valymas reikalingas , tam kad būtų pašalinti įvairios bakterijos, virusai kurie pravakuoja rimtas ligas. Taipogi savalaikis ventiliacinių kanalų valymas didina saugumą ir MAŽINA GAISRO tikimybę.
Šita paslauga tinka siuvykloms, gamykloms, ligoninėms, mokykloms, darželiams, prekybos centrams, ofisams ir kt.
- Atliekama detali video diagnostika
- Nustatomas užterštumo lygis
- Parenkamas ortakių valymo metodas ir įranga
- Ortakiai išvalomi
- Ortakiai dezinfekuojami
PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIAUS ĮSAKYMU APIBRĖŽTA:
[…]…166. Atsižvelgiant į gamintojo reikalavimus, bet ne rečiau kaip kartą per metus, privaloma tikrinti vėdinimo sistemų (ventiliatorių, ortakių, ugnįsulaikančių prietaisų, drėkinimo kamerų, ir pan.) techninę būklę ir, atsižvelgiant į gamintojo rekomendacijas ir (ar) reikalavimus) ir įmonės vadovo patvirtintą grafiką, valyti jose susikaupusias nuosėdas. Tikrinimo ir valymo rezultatai turi būti įforminami raštu…[...]