Kaminų, dūmtraukių, kieto kuro katilų priežIūra ir valymas

Daugelis krosnių, židinių, kietojo kuro katilų savininkų turi daug klausimų, kaip išvalyti kaminą. Dūmtraukių sistemos yra skirtingos, reikalaujančios skirtingų valymo metodų, todėl teisingiausias atsakymas į klausimą būtų – pakvieskite dūmtraukio priežiūros specialistus, kurie išsamiai ištirtų kamino sistemą, patikrintų jos techninę būklę, atliktų valymą ir prireikus atliktų smulkius remonto darbus.

Kaminų vamzdžių ir katilo krosnies valymas, nėra labai patrauklus, tai purvinas ir specialių žinių reikalaujantis procesas, tačiau griežtai būtinas norint  prailginti šildymo prietaiso tarnavimo laiką ir padidinti jo efektyvumą. PROFESSIONAL GROUP komanda padės patikrinti kamino, katilo, dūmtraukio būklę, greitai ir kokybiškai išvalys susikaupusius nešvarumus.

Kodėl taip svarbu prižiūrėti ir reguliariai valyti kaminą, katilą, dūmtraukį?

  • Dūmtraukio būklė lemia gyventojų saugumą. Skirtingai nuo dūmų, kurie, patekę į kambarį, yra aiškiai matomi ir kvepia, anglies monoksidas yra skaidrus ir bekvapis, tačiau jo toksinis poveikis žmogaus organizmui gali būti mirtinas.
  • Dūmtraukio būklė lemia židinio ar krosnies veikimo kokybę, gerą trauką. Akivaizdu, kad kanalo vidinio paviršiaus plotas apaugęs suodžiais, sumažins traukos jėgą. Prošvaisai sumažėjus iki kritinės ribos, kaminas nustos veikti sklandžiai.
  • Dūmtraukio sienos skilinėja dėl cheminių reakcijų ir temperatūrų kaitos. Dėl suodžių neįmanoma pamatyti ir laiku imtis priemonių pašalinti įtrūkimus ir defektus, atsirandančius ant kamino kanalo sienelių.
  • Ištraukiamojo ortakio sienos turi sušilti, kad užtikrintų gerą trauką, o ant sienų nusėdę suodžiai to neleidžia ir žymiai prailgina dūmtraukio įšilimo laiką.
  • Degantys suodžiai ortakyje gali sukelti kibirkštis ir liepsną, kuri gali sukelti gaisrą.

Be suodžių, į kaminą gali patekti pašaliniai daiktai – šiukšlės iš gatvės, smulkios šakos ir kt., kurios gali trukdyti veikti net pagal visus standartus puikiai suplanuotą dūmtraukį. Todėl, netgi griežtai laikantis kamino kūrenimo taisyklių, būtina reguliariai tikrinti ortakių būklę.